Maria Jagodzińska jest psychologiem, emerytowanym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Kierowała Katedrą Psychologii Uczenia się i Pamięci, jest autorką m.in. podręcznika „Psychologia pamięci. Badania, teorie, zastosowania” (2008).

Andrzej Jagodziński jest inżynierem budownictwa lądowego, obecnie także na emeryturze. W ostatnich latach pracy zawodowej zajmował się inwestycjami budowlanymi w Polskich Liniach Lotniczych LOT a później w przedsiębiorstwie „Porty Lotnicze”.

Naszą pasją są podróże. Najbardziej fascynuje nas Azja Południowo-Wschodnia – zwiedziliśmy prawie wszystkie kraje tego obszaru. Podróżujemy indywidualne, według własnego planu, miewamy pomysły trochę ekstrawaganckie. Dzięki temu przebyliśmy duże odcinki Jedwabnego Szlaku w Chinach (od Xianu do Kaszgaru i dalej Szosą Karakorumską) i zwiedziliśmy himalajskie rejony w Indiach (Kaszmir, Ladakh, Sikkim, Darjeeling). Najbardziej zawsze ciekawią nas ludzie – ich życie codzienne, problemy, wierzenia, rytuały. Lubimy docierać do miejsc odległych i społeczności żyjących w tradycyjny sposób. Odwiedziliśmy wioski plemion górskich w Tajlandii, Birmie, Wietnamie i Chinach, byliśmy w długich domach Dajaków – dawnych łowców głów – na Borneo, w pływających wioskach na jeziorze Inle w Birmie i w okrągłych domach obronnych ludu Hakka w Chinach.

Podczas jednej z podróży spotkaliśmy siostrę Ann Franceskę i odwiedziliśmy założony przez nią ośrodek Flame of Home. Postanowiliśmy wspierać tę działalność i w tym celu utworzyliśmy Grupę OPP Płomień Nadziei w ramach Fundacji Sedeka.

Andrzej zamieszcza swoje zdjęcia na portalu Flickr: www.flickr.com/photos/andrzej125/albums

 

 


Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Kontakt