Grupę OPP Płomień Nadziei założyliśmy po to, żeby wspierać ośrodek dla dzieci upośledzonych fizycznie i umysłowo Flame of Hope w Indiach. Stworzyła go polska zakonnica, Misjonarka Miłości – siostra Ann Francesca. Jest położony na stokach Himalajów, niedaleko Darjeeling, u podnóża potężnej Kanczendzongi, drugiego pod względem wysokości szczytu Himalajów.

Dzieci pochodzą z okolicznych górskich miejscowości, z różnych plemion. Mają za sobą dramatyczne historie porzucenia przez rodzinę, skrajnego zaniedbania, kalectwa, głodu, bezdomności i chorób. W dwóch domach Flame of Hope otoczono je miłością i opieką, zapewniono leczenie i naukę w szkole. Niektóre przeszły po kilka operacji, dzięki czemu mogą chodzić.

Siostrę Annę poznaliśmy w listopadzie 2014 roku podczas podróży po indyjskich Himalajach. Jej działalność zrobiła na nas ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy dwa domy Flame of Hope prowadzone przez siostrę: jeden u podnóża gór w Siliguri, drugi wyżej w Kurseong. Każdy stanowi niewielką społeczność żyjącą jak rodzina w atmosferze bezpieczeństwa, spokoju i serdeczności. Dzieci są zadbane i radosne mimo niepełnosprawności. Od marca 2014 roku w Siliguri działa piękna szkoła, w której uczą się także dzieci z biednych rodzin z okolicznych wiosek, nie płacąc ani za naukę ani nocleg w internacie.

Siostra Anna wznieciła „płomień nadziei” dając niepełnosprawnym, porzuconym dzieciom szansę przeżycia i rozwoju. Pomóżmy jej podtrzymywać ten płomień i spełniać nadzieję na lepsze życie.

Maria i Andrzej Jagodzińscy


Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Kontakt

Dzieci

Wspaniałe przedstawienie: Joseph’s Technicolor Dream Coat

WYKONAWCY:
Narrator – Supriya; Józef – Pavitra; Jakub – Surabh; Potifar – Surabh; faraon – Roshni;
bracia, tancerki i tancerze – Akash, Deepika, Dona, Richal, Roma, Rosemary, Roshni, Sabrina,
Sangita, Sumitra, Surabh; owce – Anand, Karan, Sneha; kamerdyner – Rosemary; piekarz –
Roma; wielbłąd – Vishnu; anioł – Nirupa; gwiazda – Muskan; reżyser musicalu – Mr James;
keyboard – Meena; producent – Mary