W prowadzeniu Ośrodka bardzo pomocni są wolontariusze. Byli już Włosi, Kanadyjczycy i Irlandczycy, z Polski na razie tylko jedna osoba. W obu domach są warunki do przyjęcia kilku wolontariuszy: sypialnie, łazienki, kuchnie. W Kurseongu może zamieszkać 6 osób, a w Siliguri nawet 10. Wszyscy dostaną nocleg i podstawowe wyżywienie.

Miejsce jest przepiękne: stoki gór pokryte krzewami herbaty, wioski przyczepione do zboczy, kręte, przepaściste drogi, spienione rzeki, mnóstwo kwitnących krzewów, klasztory buddyjskie na szczytach wzgórz, a o świcie i zmierzchu ukazuje się wśród chmur biała, zjawiskowa Kanczendzonga. Można przy okazji zwiedzić bardzo interesujące turystycznie miejsca: Sikkim (w sąsiedztwie Bhutanu), Darjeeling i Kalimpong. Najlepszy czas: od października do marca.

Wolontariusze mogą opiekować się dziećmi, wykonywać różne prace na rzecz Ośrodka, a specjaliści pomagać w leczeniu, rehabilitacji i nauce dzieci. Jak mówi siostra Anna, praca znajdzie się dla wszystkich, każdy może zrobić coś pożytecznego, choćby przez kilka dni.

Zachęcamy do wolontariatu w Indiach:

  • studentów medycyny, rehabilitacji, psychologii, pedagogiki;
  • osoby w dowolnym wieku chcące zająć się dziećmi i pomocą w prowadzeniu ośrodków;
  • profesjonalistów: lekarzy, rehabilitantów, fachowców z innych branż, którzy mogliby pomóc w urządzaniu Ośrodka, wyposażeniu, naprawach, konserwacji itp.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

Email: kontakt(at)plomiennadziei.org.pl


Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”

Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Kontakt