Jak przebiegała wiosna 2019? Jak zwykle trwał sezon odwiedzin wolontariuszy: były powitania i pożegnania. Mariucia i Attila przygotowały ubrania i książki na nowy rok szkolny i wyjechały po dwumiesięcznej misji. Z krótszą wizytą przybyła z Irlandii grupa pięciu dziewcząt a ich młodzieńczy zapał do pracy najlepiej widać na zdjęciach. Byli jeszcze Nora i John z programem przygotowań Świąt Wielkanocy, a na koniec Lino i Guliana. I jeszcze świąteczna wizyta rodzinna: przyjechała Rani, siostra s. Ushy, z córką i synem. To był właściwie rodzinny wolontariat: Harry zastąpił chorą nauczycielkę języka angielskiego, Alina zajmowała się dziećmi z klasy specjalnej, a Rani uczyła dziewczęta w Kurseongu obsługi maszyny do szycia i gotowania. Wszyscy razem przygotowali potrawy świąteczne.

Jak zwykle uroczyście świętowano Wielkanoc. Jak zwykle było kilka urodzin: Akasha, Anjany, Deepiki i Shanti Kumari. Siostra Anna też obchodziła urodziny: dostała tort, życzenia i prezenty, oraz specjalnie przygotowane dla niej występy dzieci.

Tej wiosny były też wydarzenia szczególne: wybory parlamentarne, pokojowa demonstracja wspólnoty chrześcijańskiej i zaskakujący, przykry incydent w wiosce trędowatych. O tym piszemy w następnych punktach.

Szczegóły w biuletynie: Maj 2019


Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Działa w ramach fundacji Sedeka

Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Kontakt
email: kontakt(at)plomiennadziei.org.pl