Potrzebny był kolejny wyjazd do Jaipuru po gotowe już protezy dla Rose Mary. Dopasowanie ich było bardzo trudne i siostra Anna martwiła się, czy dziewczynka będzie się z nimi dobrze czuła, czy będzie mogła swobodnie chodzić. Na szczęście wszystko się udało i Rose Mary jest bardzo zadowolona. Tym razem w wyprawie uczestniczyły siostra Usha i Sabrina (zwana też Ciaciu). Był także program turystyczny: zwiedzanie Jaipuru, wycieczka do Agry i rzut oka na Taj Mahal – jeden z cudów świata. Rose Mary przypadła rola przewodniczki. Na koniec jeszcze Delhi i spotkanie przy India Gate z krewną siostry Ushy. W Siliguri dużą radość miał także Akash – dostał piękne, kolorowe buty ortopedyczne używane wcześniej przez Rose Mary.

Szczegóły w biuletynie: Marzec 2019

Mariucia i Attila przyjechały jak zwykle na dwa miesiące i natychmiast zabrały się do pracy. Mają tu stałe obowiązki: przygotowanie mundurków szkolnych oraz okładek na książki. Wszystko musi być gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci domagają się też prawdziwie włoskich makaronów i pizzy. Poza tym gry i zabawy, pomoc w codziennych obowiązkach. Nie ma wolnej chwili, czas jest wypełniony licznymi zajęciami.

Alessandro i jego zespół przybywają co roku, by zorientować się w potrzebach Ośrodka i zobaczyć wykonane prace. Reprezentują włoską organizację Kal Onlus, która opiekuje się Flame of Home od 2006 roku. Obejrzeli odbudowany przy ich pomocy dom w Kurseongu oraz nowe domy w wiosce trędowatych. Odwiedzili też Raju, dawnego wychowanka przebywającego teraz u misjonarzy niedaleko Darjeelingu. Wieczorem obejrzeli pokaz nowego przedstawienia „Peace Child”.

Aileen spędziła tym razem we Flame of Hope aż sześć miesięcy. Jej wkład w pracę Ośrodka jest ogromny: prowadziła lekcje, przygotowała z dziećmi nowy musical „Peace Child”, gotowała irlandzki gulasz, organizowała zabawy i wycieczki. Pożegnaniu z nią nadano piękną oprawę w postaci pieśni irlandzkich śpiewanych przy akompaniamencie fletu.

Peter i Ben przyjechali z Australii i przywieźli dużo skarbów. Ich torba była pełna akcesoriów do sztuk magicznych, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Warsztat w Kurseongu otrzymał specjalną maszynę do wycinania różnych kształtów z bambusa. Był też telewizor – prezent dla rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi w wiosce trędowatych. Tego samego dnia także dostarczono dzieciom wózki zamówione w Jaipurze.

Szczegóły w biuletynie: Marzec 2019

Jak zwykle został zorganizowany przez rodzinę Asul. Było wiele gier i zawodów, np. jedzenie ciastek bez użycia rąk i następnie wyścig do mety. Dzieci zdobywały nagrody, świetnie się bawiły, a na koniec zjadły pyszny lunch.

Szczegóły w biuletynie: Marzec 2019

Święta Bożego Narodzenia obchodzono w Siliguri i Kurseongu bardzo uroczyście i radośnie. Była pasterka, były kolędy i msze świąteczne. Jeszcze przed świętami każde dziecko dostało prezent od Świętego Mikołaja a przyjaciele Flame of Hope – Anuja i jej rodzina – ufundowali świąteczny prezent dla całej grupy – wycieczkę do Dreamland Park z piknikiem i zabawami. Pod kierunkiem Aileen dzieci przygotowały nowy musical „Peace Child” ukazujący narodziny Dzieciątka Jezus w kontekście kulturowym zbliżonym do miejscowego. Przedstawienia odbyły się nie tylko w Ośrodku Flame of Hope, ale także w parafii i w rezydencji biskupa w Sililiguri. Niestety, do zaplanowanego występu w Kalimpongu nie doszło z powodu odry, która zaatakowała dzieci.

Szczegóły w biuletynie: Luty 2019.

Święta Bożego

Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Działa w ramach fundacji Sedeka

Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Kontakt
email: kontakt(at)plomiennadziei.org.pl