Sprawcy kradzieży zostali już ujęci i znaleźli się w areszcie. Są to młodzi ludzie – narkomanie. Odległy kraj a problemy takie jak wszędzie: w Europie, także w Polsce. Odzyskano też cztery rowery i telewizor. Siostra Anna uprosiła, żeby sprawców wypuszczono z aresztu, mając nadzieję, że już dostali nauczkę. To oczywiście nie kończy sprawy, bo trzeba zainstalować zabezpieczenia , żeby kradzieże się nie powtórzyły.

Ponawiamy apel o wpłatę pieniędzy na konto Płomienia Nadziei. Będą przeznaczone na ten cel: Kradzież we Flame of Hope – apel o pomoc

W Jaipurze jest klinika prowadzona przez dr. Mehtę znana ze znakomitych protez określanych jako „nogi z Jaipuru”. Z jej pomocy skorzystała w tym roku Rose Mary, co wymagało dwukrotnej wyprawy samolotem dziewczynki i opiekunek. W Siliguri i okolicy jest wiele osób potrzebujących tego typu pomocy, których nie stać na podróż do odległego miasta. Siostra Anna zadbała o to, by uzyskali pomoc na miejscu i zaprosiła zespół z Jaipuru do Siliguri. Zgodzili się przyjechać pod warunkiem, że będzie przynajmniej 50 pacjentów. Z tym akurat nie było kłopotu – zgłosiło się jeszcze więcej mieszkańców okolicznych wiosek. Powstała prowizoryczna klinika w Jesu Ashram, wiele osób dostało nowe, dobrze dopasowane protezy.

Szczegóły w biuletynie:  Sierpień 2019

Wolontariuszki z Polski, to szczególna radość dla siostry Anny. Przybyły już po raz trzeci: Anita, Marysia i Hania. Od razu podjęły obowiązki, każda znalazła coś dla siebie. Hania – nauczycielka matematyki – zastąpiła w szkole nieobecną nauczycielkę. Zawsze jest dużo do zrobienia. Do Polski zabiorą walizkę produktów wytworzonych we Flame of Hope: szale, torby, przedmioty z bambusa. Pieniądze ze sprzedaży, to dodatkowa pomoc.

Szczegóły w biuletynie: Sierpień 2019

Działkę przydzielił biskup Darjeelingu, gdy powstawało Flame of Hope. Tam siostry Anna i Usza wraz z pomocnikami wybudowały pierwszy dom, do którego można było przyjąć dzieci. Później powstały kolejne zabudowania. Do tej pory nie była jednak uregulowana sprawa własności. W ostatnich dniach biskup podpisał akt własności i Flame of Hope stało się pełnoprawnym właścicielem działki.

Szczegóły w biuletynie: Sierpień 2019

Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Działa w ramach fundacji Sedeka

Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Kontakt
email: kontakt(at)plomiennadziei.org.pl