7 października odbyła się w Siliguri uroczystość złożenia pierwszych ślubów zakonnych w utworzonym przez siostrę Annę Zgromadzeniu Córek Maryi Matki Nadziei. Dwie nowicjuszki: Urmila i Bernadette złożyły pierwsze śluby, a seniorki: Anna i Usha – śluby wieczyste. Ceremonia była celebrowana przez biskupa Vincenta i pięciu księży współpracujących z Flame of Hope. O oprawę muzyczną zadbały dzieci. Przybyło dużo gości, wynajętym busem zjechała cała wioska Urmili wraz ze swoimi instrumentami muzycznymi. Na koniec była zabawa a dźwięki i rytmy wydobywane z tradycyjnych instrumentów porywały do tańca.

Szczegóły w biuletynie: Listopad 2019

Święto Nauczyciela przygotowały oczywiście dzieci. Stało się już tradycją we Flame of Hope, że dzieci starają się uczcić swoich nauczycieli specjalnym programem artystycznym. Były występy muzyczne, śpiew, taniec i recytacje. Ale nauczycielom też nie pozwolono próżnować, zaproponowano im bowiem grę pod nazwą „Krzesła Muzyczne”, w której musieli walczyć o pierwszą nagrodę i nikt jej nie uzyskał. To był przypadek, ale dla dzieci dużo emocji i uciechy.

Szczegóły w biuletynie: Listopad 2019

Sprawcy kradzieży zostali już ujęci i znaleźli się w areszcie. Są to młodzi ludzie – narkomanie. Odległy kraj a problemy takie jak wszędzie: w Europie, także w Polsce. Odzyskano też cztery rowery i telewizor. Siostra Anna uprosiła, żeby sprawców wypuszczono z aresztu, mając nadzieję, że już dostali nauczkę. To oczywiście nie kończy sprawy, bo trzeba zainstalować zabezpieczenia , żeby kradzieże się nie powtórzyły.

Ponawiamy apel o wpłatę pieniędzy na konto Płomienia Nadziei. Będą przeznaczone na ten cel: Kradzież we Flame of Hope – apel o pomoc

Jak co roku przyjechała Aileen. Po serdecznym powitaniu zabrała się do pracy. Ma wiele umiejętności, więc jej pomoc jest szczególnie cenna: poza czynnościami gospodarskimi, pomaga w nauce, prowadzi lekcje i reżyseruje przedstawienia. Po sukcesie musicalu Joseph’s Technicolor Dream Coat i zeszłorocznego Peace Child przygotowała z dziećmi sztukę pt. Ziemia jest chora. Kostiumy uszyła Marysia, wolontariuszka z Polski, wykazując się mistrzowską sztuką krawiecką. Premiera przedstawienia odbyła się na pożegnanie Marysi, która wróciła już do kraju.

Do ośrodka przybyli także młodzi wolontariusze indyjscy. Harrison był tylko kilka dni, ale jego brat Alen pozostał na trzy miesiące i opiekował się chłopcami a także prowadził lekcje. W tym czasie w jego rodzinnym stanie Kerala obchodzono święto Onam: odpowiednik dożynek. Odbywają się wtedy procesje ludzi-tygrysów a teatry uliczne przedstawiają legendy o królu-demonie. Te widowiska ominęły Alena, ale z okazji święta przygotowano specjalnie dla niego potrawy keralskie.

Szczegóły w biuletynie: Listopad 2019

W Jaipurze jest klinika prowadzona przez dr. Mehtę znana ze znakomitych protez określanych jako „nogi z Jaipuru”. Z jej pomocy skorzystała w tym roku Rose Mary, co wymagało dwukrotnej wyprawy samolotem dziewczynki i opiekunek. W Siliguri i okolicy jest wiele osób potrzebujących tego typu pomocy, których nie stać na podróż do odległego miasta. Siostra Anna zadbała o to, by uzyskali pomoc na miejscu i zaprosiła zespół z Jaipuru do Siliguri. Zgodzili się przyjechać pod warunkiem, że będzie przynajmniej 50 pacjentów. Z tym akurat nie było kłopotu – zgłosiło się jeszcze więcej mieszkańców okolicznych wiosek. Powstała prowizoryczna klinika w Jesu Ashram, wiele osób dostało nowe, dobrze dopasowane protezy.

Szczegóły w biuletynie:  Sierpień 2019

Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Działa w ramach fundacji Sedeka

Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Kontakt
email: kontakt(at)plomiennadziei.org.pl