Dzieci z Flame of Hope wzięły udział w konkursie rysunkowym zorganizowanym przez fundację pozarządową pracującą z dziećmi. Sangita zdobyła trzecie miejsce i nagrodę pieniężną 500 Rupii. Ogromna radość i satysfakcja dla całego ośrodka. Siostra Anna zwraca uwagę na to, że wszystkie dzieci cieszą się ze zwycięstwa koleżanki, nie ma tu zazdrości. Podobnie jest w innych sytuacjach – gdy jakieś dziecko wyróżnia się, na przykład bezbłędną recytacją modlitwy, inne są z tego dumne.

Przyłączamy się do gratulacji dla Sangity.

Szczegóły w biuletynie: Grudzień 2019.

Na 14 listopada przypada w Indiach Dzień Dziecka. Flame of Hope zorganizowało z tej okazji doroczny koncert, na którym wystawiono nowe przedstawienie pt. „Matka Ziemia jest chora”. To właśnie, do którego kostiumy uszyła Marysia, wolontariuszka z Polski. Następnie był pokaz klasycznego tańca indyjskiego. Gościem specjalnym była pani Bani Lama, dyrektorka Okręgowego Urzędu Opieki Społecznej.

Klasyczny taniec indyjski jest wyrafinowaną i trudną sztuką, w której każdy ruch głowy, ręki a nawet palca ma znaczenie. Nasze dzieci nauczyły się tej sztuki dzięki temu, że chodzą na dodatkowe zajęcia do Szkoły Tańca Klasycznego (patrz: Aktualności z lipca 2018 r.). Urodzoną tancerką okazała się Dona wykonując z wdziękiem, gracją i bezbłędnie trudne gesty i ruchy. Przypomnijmy – Dona została porzucona przez rodziców w wieku 5 miesięcy i trafiła do Flame of Hope jako słabe i chorowite niemowlę. Najlepszy dowód na to, jak dużo mogą osiągnąć dzieci specjalnej troski, gdy otrzymają odpowiednią pomoc i możliwość uczenia się. Pani Bani Lama musiała to dostrzec i docenić, my też bardzo się cieszymy.

Zauważmy też, że swoim przedstawieniem dzieci włączyły się w ogólnoświatowy ruch młodzieży na rzecz ochrony klimatu.

Szczegóły w biuletynie: Grudzień 2019.

7 października odbyła się w Siliguri uroczystość złożenia pierwszych ślubów zakonnych w utworzonym przez siostrę Annę Zgromadzeniu Córek Maryi Matki Nadziei. Dwie nowicjuszki: Urmila i Bernadette złożyły pierwsze śluby, a seniorki: Anna i Usha – śluby wieczyste. Ceremonia była celebrowana przez biskupa Vincenta i pięciu księży współpracujących z Flame of Hope. O oprawę muzyczną zadbały dzieci. Przybyło dużo gości, wynajętym busem zjechała cała wioska Urmili wraz ze swoimi instrumentami muzycznymi. Na koniec była zabawa a dźwięki i rytmy wydobywane z tradycyjnych instrumentów porywały do tańca.

Szczegóły w biuletynie: Listopad 2019

Niedawno był Dzień Nauczyciela i wtedy dzieci przygotowały świąteczny program dla swoich nauczycieli. Teraz odwrotnie – na Dzień Dziecka nauczyciele postarali się dać dzieciom rozrywkę i sprawić im przyjemność. Oni też pięknie tańczą i śpiewają. Na koniec wspólna uczta – to ważna i ulubiona część uroczystości.

Szczegóły w biuletynie: Grudzień 2019

Święto Nauczyciela przygotowały oczywiście dzieci. Stało się już tradycją we Flame of Hope, że dzieci starają się uczcić swoich nauczycieli specjalnym programem artystycznym. Były występy muzyczne, śpiew, taniec i recytacje. Ale nauczycielom też nie pozwolono próżnować, zaproponowano im bowiem grę pod nazwą „Krzesła Muzyczne”, w której musieli walczyć o pierwszą nagrodę i nikt jej nie uzyskał. To był przypadek, ale dla dzieci dużo emocji i uciechy.

Szczegóły w biuletynie: Listopad 2019

Grupa OPP nr 10651 „Płomień Nadziei”
Działa w ramach fundacji Sedeka

Zapraszamy do wpisania się na listę mailingową

Kontakt
email: kontakt(at)plomiennadziei.org.pl